Czym jest WUKO i jak działa?

czym jest wuko

Czym jest WUKO i jak działa?

Czyszczenie kanalizacji przy wykorzystaniu metod WUKO to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, szczególnie jeśli zależy nam na przeciwdziałaniu powstawaniu osadu i zapychaniu się rur. WUKO wykorzystuje zarówno metody mechaniczne jak i hydrodynamiczne. Pierwsze z nich polegają na wykorzystaniu urządzeń obsługiwanych przede wszystkim manualnie, drugie na aplikowaniu cieczy pod wysokim ciśnieniem. W naszym krótkim wprowadzeniu skupiamy się na najważniejszych informacjach na temat WUKO – podpowiadamy kiedy warto je stosować, w czym tkwi jego wyjątkowa siła i skuteczność oraz dlaczego warto zdecydować się na wykorzystanie metod WUKO.

WUKO - czym jest i kiedy się stosuje?

WUKO polega na tłoczeniu wody pod dużym ciśnieniem, przy wykorzystaniu specjalnej pompy, która trafia do głowicy oczyszczającej. Pod wpływem silnego strumienia dochodzi do zerwania skupisk zanieczyszczeń stałych, które następnie są usuwane po przedostaniu się do studni rewizyjnej. Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO może być realizowane manualnie lub też próżniowo. W jego trakcie kluczowa jest obecność dyszy, odpowiedzialnych za kierowanie emitowanym strumieniem wody. 

W WUKO stosuje się różne typy węży, których średnicę i typ głowicy dopasowuje się do wymogów konkretnego układu poddawanego czyszczeniu, średnicy rur i typu zanieczyszczeń. Ponadto każdy pojazd WUKO musi być wyposażony w zbiornik dedykowany do zbierania i przechowywania usuniętych z kanalizacji nieczystości. Metody WUKO pozwalają usunąć różne typy osadów i zabrudzeń, także skupiska trwałe, zaskorupiały i trudne do rozerwania. WUKO poradzi sobie z zatorami powstałymi przez zanieczyszczenia organiczne, tłuste osady, piasek, kamienie. 

Kiedy warto stosować WUKO?

Skuteczność metod WUKO jest bardzo wysoka, dlatego można wykorzystywać je w przypadku różnego typu kanalizacji i instalacji sanitarnych, także tych szczególnie wymagających – kanalizacji miejskiej i przemysłowej. Niezależnie od rozmiaru i długości rur, a także od poziomu ich zamulenia, WUKO powinno poradzić sobie z przywróceniem ich pełnej drożności. WUKO jest szczególnie chętnie stosowane w przypadku wszelkich typów sieci zewnętrznych, pionów, wypustów ulicznych, studni, separatorów tłuszczu, kolektorów sieciowych. 

Zalety wyboru metod WUKO

Najważniejsza przyczyną dużej popularności WUKO jest jej bezpieczny wpływ na otoczenie. WUKO nie wykorzystuje intensywnych środków chemicznych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Jest to także metoda bezpieczna dla użytkowników danej kanalizacji i osób przeprowadzających jej czyszczenie. 

Niewątpliwą zaletą jest też uniwersalność. WUKO można stosować w przypadku wszystkich instalacji kanalizacyjnych i sanitarnych. Jest to także rozwiązanie profilaktyczne, stosowane nie tylko w celu walki z bieżącymi zatorami, ale również wspomagające prawidłową konserwację kanalizacji. Usuwając z niej zanieczyszczenia, WUKO przeciwdziała powstawaniu nieszczelności oraz degradacji materiałów, z których wykonane zostało orurowanie. 

Zostaw do siebie numer,
a na pewno oddzwonimy